اخبار مهم

پاکسازی محورهای مواصلاتی شهرستان اردبیل با حضور معاون عمرانی استاندار و فرماندار اردبیل

پاکسازی محور‌های مواصلاتی شهرستان اردبیل از زباله با حضور معاون عمرانی استاندار، فرماندار اردبیل و با مشارکت کارکنان دستگاههای اجرایی، اعضای سازمانهای مردم نهاد، دهیاریها و بخشداریها و علاقه مندان به محیط زیست انجام شد.

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست اردبیل، معاون عمرانی استانداری اردبیل در آیین پاکسازی محورهای مواصلاتی استان اظهار کرد: وجود زباله های غیرقابل تجزیه در حاشیه جاده ها موجب پژمردگی محیط شده است و امروز با تاکید و توصیه استاندار محترم و مشارکت تعدادی از دستگاه های اجرایی و تشکلهای مردم نهاد عملیات پاکسازی محورهای ورودی شهرها را استارت زده اند.

 بهروز ندایی افزود: به منظور استقبال از میهمانان نوروزی و توجه به بهداشت و محیط پاک حاشیه محورهای ورودی هر شهرستان با شعار زمین بدون زباله چه زیباست پاکسازی شد و باید این کار برای همیشه در استان اردبیل به فرهنگ تبدیل شود.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل نیز در حاشیه مراسم پاکسازی گفت: پیرو تاکیدات استاندار محترم اردبیل مبنی بر اولویت حل معضل زباله در استان و پاکسازی زباله و نخاله‌های تخلیه شده در حواشی محور‌های مواصلاتی و مناطق گردشگری و طبیعی و تصویب موضوع در کارگروه مدیریت پسماند استان و بر اساس برنامه زمان‌بندی پاکسازی که توسط فرمانداری های سطح شهرستان تدوین گردیده بود محورهای مواصلاتی در کلیه شهرهای استان پاکسازی شد.

محمد خداپرست ضمن تقدیر از مشارکت دستگاههای اجرایی در امر پاکسازی گفت: امروز با حضور و حمایت مسئولین استانی و مشارکت کارکنان دستگاههای اجرایی،  شهرداری اردبیل، اعضای سازمانهای مردم نهاد، دهیاریها و بخشداریها و علاقه مندان به محیط زیست عملیات پاکسازی در چهار نقطه محورهای مواصلاتی شهرستان اردبیل از جمله محور های اردبیل به آستارا، اردبیل به خلخال، اردبیل به سرعین و اردبیل به مشگین شهر، انجام و زباله های موجود در مسیر ها جمع آوری شد.

وی تصریح کرد: پاکسازی محور‌های مواصلاتی شهرهای استان اردبیل از تاریخ ۲۱ بهمن ماه شروع و تا پایان تعطیلات نوروزی ادامه می‌یابد و کلیه مسیر‌های منتهی به شهر ها و محلهای گردشگری و مناطق تحت مدیریت حفاظت محیط زیست از انواع پسماند جمع‌آوری می شود.

دبیر کارگروه مدیریت پسماند تاکید کرد: اجرای این برنامه در راستای وظایف قانونی مصرح در قانون مدیریت پسماند و هماهنگی کامل با سایر نهاد‌ها با تمام توان در سطح استان با همکاری و همراهی ارگانهای مرتبط برگزار برگزار شد.


 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
سال 1398  سال رونق تولید