اخبار مهم

اجرای طرح دوباره بی زباله در8 شهرستان کهگیلویه وبویراحمد

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان ازاجرای طرح دوباره بی زباله در استان خبرداد و گفت: با همکاری و هماهنگی دستگاههای اجرایی این طرح اجرا و مبادی ورودی و خروجی شهر در آستانه سال نو پاکسازی شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد، محسن جعفری نژاد مدیرکل حفاظت محیط زیست استان در آخرین یکشنبه سال 97 گفت: با توجه به ایام منتهی به پایان سال و استقبال از سفرهای نوروزی، این اداره همگام با سراسر کشور , در راستای پاکسازی و زیباسازی مبادی ورودی و خروجی شهر با حضور دستگاههای اجرایی , نیروهای نظامی و انتظامی و بسیج  با مشارکت عمومی مردم طرح "دوباره بی زباله " را اجرایی کرد. 
جعفری نژاد با اشاره به اینکه این طرح ادامه دار خواهد بود افزود: دراین طرح که امیدواریم و مصمم به اجرای بیشتر آن در سال 98 هستیم , ضمن پاکسازی حریم معابر برون شهری با همکاری ومشارکت مردم و دستگاههای اجرایی , آموزش‌های لازم در خصوص پرهیز از ریختن زباله در اطراف جاده‌ها به عموم مردم ارائه خواهد شد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اظهار داشت : بر این اساس از صبح روز شنبه هفته جاری، عملیات پاکسازی حریم جاده‌ها و مبادی ورودی و خروجی در 8 شهرستان استان همزمان اجرا شد.
به گفته این مقام مسئول: هدف از اجرای این طرح، فرهنگ‌سازی به منظور رعایت مسائل زیست محیطی و دعوت همگانی از مردم برای خودداری از ریختن زباله در حریم راه‌ها , جاده ها , سطح شهر و مناطق حفاظت شده و گردشگری است که به همین منظور در قالب آموزش‌های جنبی طرح ، از عموم هم میهنان خواسته می‌شود , زباله‌های حین سفر را داخل کیسه‌های مخصوص داخل خودرو نگهداری کرده و با رسیدن به نزدیک‌ترین مجتمع بین راهی، کیسه زباله را در مخازن ویژه تخلیه کنند.
جعفری نژاد به نقش پررنگ رسانه ها در این طرح اشاره کرد و گفت:  پرتاب زباله از خودرو به اطراف یکی از عادات زشت و گاه خطرناک است که در این ایام بشدت دیده می شود , این فرهنگ غلط رفتاری علاوه بر آسیب به محیط زیست،ممکن است خطرآفرین باشد لذا در این راستا به کمک رسانه ها در فرهنگ سازی و تغیر نگرش ها نیاز است. 


 
كلمات كليدی : پاکسازی زباله , محیط زیست
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
سال 1398  سال رونق تولید