اخبار مهم

اداره حفاظت محیط زیست شهرستان لالی افتتاح شد

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان، تمام شهرستان های استان خوزستان دارای اداره حفاظت محیط زیست شدند.
 به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان،  اداره حفاظت محیط زیست شهرستان لالی با حضور مدیرکل حفاظت محیط‌ زیست فرماندار و جمعی از مسئولین شهرستانی افتتاح شد.
  احمدرضا لاهیجان زاده مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان در این مراسم ضمن قدردانی از همه کسانی که در راه اندازی این اداره تلاش نمودند، گفت: لالی آخرین شهرستان استان خوزستان بود که امروز دارای اداره حفاظت محیط زیست شد. 
 وی ادامه داد: حضور این اداره دراین  شهرستان می‌تواند در راستای حفاظت و سیانت از طبیعت بکر منطقه به وظایف محوله خود  عمل نماید. 
او  ادامه داد: افتتاح این اداره نخستین گام برای ارتقاء مناطق  در شهرستان خواهد بود که با کمک ادارات شهرستان خصوصاً منابع طبیعی در شناسایی و مرزبندی مناطق که دارای ارزش بالای زیست محیطی هستند انجام شود.
 مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان در بخش دیگری از سخنان خود به برنامه های آموزشی اداره کل حفاظت محیط زیست استان اشاره نمود و گفت: شهرستان لالی با توجه به جمعیت می تواند الگویی در زمینه مدیریت پسماند شهری  باشد و در زمینه آموزش زیست محیطی، اداره کل حفاظت محیط زیست توانایی اجرای برنامه های آموزشی برای تمام  رده های سنی در این شهرستان دارا می باشد.
   در این مراسم  گودرز  ترکی زاده فرماندار شهرستان لالی نیز ضمن تقدیر از مدیر کل حفاظت محیط زیست به خاطر افتتاح اداره در این شهرستان گفت: وجود طبیعت بکر و منابع آبی فراوان  خدادادی نیاز مند توجه ویژه است  که  راه اندازی  اداره شهرستان را ضروری کرد.
در این مراسم مهدی زمانپور به عنوان اولین رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان لالی معرفی شد.
لازم بذکر است:  استان خوزستان با داشتن 17 اداره، 10 نمایندگی و2 اداره پارک ملی، کار حفاظت از محیط زیست را در استان انجام می دهد  .

 
كلمات كليدی : محیط زیست , محیط زیست خوزستان
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
سال 1398  سال رونق تولید