اخبار مهم

باعاملین عرضه و خرید و فروش جانوران وحشی در ایام نوروز دردیواندره برخورد می شود

با متخلفین و عرضه کنندگان غیرقانونی گونه های جانوری نظیر سمندر کردستانی، مارآبی، لاک پشت کوچک و ... در ایام نوروز در شهرستان دیواندره برخورد می شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست کردستان، رئیس اداره محیط زیست شهرستان دیواندره با اعلام این خبر گفت: با توجه به نزدیک شدن به روزهای پایانی سال و احتمال عرضه و خرید و فروش غیرقانونی برخی جانوران وحشی در کتار عرضه ماهی قرمز، اقدامات پیشگیرانه و بازدیدهای سرزده از مراکز مذکور در دستور کار این اداره قرار دارد.
مسعود عسگری گفت: همکاران یگان حفاظت این واحد، ضمن مراجعه به مراکز عرضه ماهیان زینتی،آموزش های لازم، تذکرات و هشدارهای مقتضی در جهت حفظ و حمایت از گونه های جانوری در خطر انقراض استان نظیر انواع سمندر و برخورد قانونی با متخلفین را به صاحبان این مراکز ارائه خواهندداد. 
وی افزود: نصب بنر در میدان اصلی شهر و اطلاع رسانی لازم به فروشندگان ماهی قرمز و شهروندان به شیوه های گوناگون وهماهنگی با شهرداری دیواندره به منظورتعیین حوضچه یا آبگیری مصنوعی جهت رهاسازی ماهیان قرمز، از دیگر اقدامات این اداره می باشد.
 شایان ذکر است که اداره کل حفاظت محیط زیست کردستان، برحسب شرح وظایف قانونی و ذاتی خود، اطلاع رسانی در خصوص عوارض نگهداری گونه های جانوری، خطر نقراض برخی گونه های جانوری  و رهاسازی ماهیان زینتی در منابع آبی طبیعی، اقدامات پیشگیرانه و برخوردهای قانونی با متخلفین را در سطح شهرستان های استان در دستور کار دارد.

 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
سال 1398  سال رونق تولید