آخرین اخبار

.

تاکید ظهرابی بر لزوم رفع نواقص در حفاظت حیات‌وحش

دومین نشست مشترک کمیته‌های مشورتی تخصصی پستاندارن و پرندگان وحشی با حضور مدیران متخصصان و کارشناسان حیات وحش در معاونت محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست ، در این نشست مسایل و موضوعات مرتبط با حفاظت و مدیریت پستانداران و پرندگان وحشی از جمله برآورد جمعیت‌ها و کاهش تعارضات و آسیب‌ها مورد بررسی قرار گرفت.

حمید ظهرابی معاون محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست در این نشست گفت: انگیزه اصلی برگزاری این نشست‌ها، بررسی کاستی‌ها و نواقص موجود و تلاش برای رفع آنها در جهت حفاظت پایدار از گونه‌های پرندگان و پستانداران است.

وی اضافه کرد: از اعضای کمیته‌های تخصصی می‌خواهم که ضمن آسیب‌شناسی فعالیت‌های مختلف در جهت حفاظت از گونه‌ها، فهرستی از راه‌حل‌ها و اقدامات موثر مبتنی بر اصول و قواعد علمی روز را تهیه کنند تا راهگشای سازمان حفاظت محیط زیست در حفاظت موثر و پایدار باشد.

ظهرابی همچنین با اشاره به اهمیت اطلاع رسانی دقیق و علمی درباره حفاظت از گونه‌ها در سطح جامعه، حضور در فضای رسانه‌ای و اطلاع‌رسانی را به منظور تنویر افکار عمومی و ارتقای دانش جامعه و آگاهی مطالبه‌گران اجتماعی را از ضروریات حفاظت برشمرد و خواستار اهتمام بیشتر مدیران، متخصصان و کارشناسان این حوزه در اطلاع‌رسانی علمی به جامعه شد.

در ادامه این نشست، شرکت کنندگان در خصوص برخی موضوعات مرتبط با مدیریت حیات وحش و چگونگی اجرای برنامه‌های میدانی به بحث و تبادل نظر پرداختند. همچنین مقرر شد تا مسایل تخصصی مربوط به پرندگان و پستانداران در کمیته‌های تخصصی جداگانه‌ای با حضور متخصصان هر حوزه مورد بحث و تبادل نظر قرار گیرند.

دومین نشست مشترک کمیته‌های مشورتی تخصصی پستاندارن و پرندگان وحشی با حضور معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی، مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش، همچنین رؤسای گروه‌های تخصصی، اعضای منتخب ادارات کل حفاظت محیط زیست برخی استان‌ها، نمایندگانی از سازمان‌های مردم نهاد و نماینده پژوهشکده محیط زیست و توسعه پایدار در سالن جلسات معاونت محیط طبیعی برگزار شد.

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر
نسخه قابل چاپ
سال 1398  سال رونق تولید