.
 • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
اخبار استان
 • کد خبر: 3c3b3ab
 • 1397/8/30 09:50:37
  پاکسازی ساحل شهرستان بندرخمیر
  در این پاکسازی دانش آموزان مدرسه شهید رضائیان آن شهرستان حضوری فعال داشتند
 • 1397/8/30 چهارشنبه2018-11-21T09:50:37+03:30.
 • به گزارش اداره روابط عمومی حفاظت محیط زیست هرمزگان

  به همت گروه دوستداران طبیعت شهر ستان بندرخمیر و دانش آموزان پایه دوم مدرسه شهید رضائیان به مسافت یک کیلومتر ساحل آن  شهر ستان پاکسازی شد . در این مراسم دانش آموزان با ایجاد زنجیره انسانی با خود عهد بستند که در مقابل حفاظت از طبیعت کوشا و در اشاعه فرهنگ زیست محیطی و ترویج آن در محیط  خانواده و مدرسه بیشتر تلاش نمایند .

  گفتنی است :

  یکی از مهم ترین تالاب های کشور به نام تالاب بین المللی حرای خورخوران با وسعت 4/102066 هكتار در موقعيت ́44 ˚55 طول شرقي و ́51  ˚26 عرض شمالي در حد فاصل بین بندر خمیر و جزیره قشم واقع شده است . تالاب مذکور در سال 1975 به عنوان تالاب بین المللی در کنوانسیون رامسر به ثبت رسیده است. اين تالاب از دو منطقه حفاظت شده حرا با وسعت 86581 هكتار و حراي خور خوران با وسعت 2580 هكتار تشكيل شده است. تالاب در درون خوري وسيع ، جزاير لجني پست، جنگل هاي حرا، لجن زارهاي بين جزرو مدي و خورهاي كوچك قرار گرفته كه بزرگترين اكوسيستم جنگلي حرا در ايران را تشكيل مي دهند. جنگل هاي حرا در اطراف چندين جزيره گلي پست در مقابل دهانه رود مهران بيشترين توسعه را دارند.

  بیش از120 گونه پرنده مانند انواع حواصیل (حواصیل سفید بزرگ، حواصیل سبز، حواصیل هندی)، اگرت ساحلی، سلیم خرچنگ خوار، صدف خوار، کفچه نوک و ....از انواع پرندگان این تالاب می باشد. از مهمترین پرندگان تالاب می توان به عقاب ماهیگیر، کرکس مصری، عقاب تالابی، پلیکان پاخاکستری اشاره کرد. همچنین از دیگر زیستمندان مهم این منطقه لاک پشت دریایی پوزه عقابی،لاک پشت دریایی سبز و انواعی از پستانداران دریایی نظیر دلفین گوژپشت، دلفین بینی بطری هندی، پورپویز پوزه پهن(پورپویز بی باله) و دوگونگ می باشند.

  عكس هاي مرتبط :

   
  امتیاز دهی
   
   

  بيشتر
  نسخه قابل چاپ