اخبار استان

امکان بهره‌مندی از همکاری ۱۴۰ هزار نخبه برای مقابله با توفان‌های گرد و غبار/ فعالیت هلال احمر در حوزه پیشگیری از تغییرات اقلیمی

1402/6/19 14:43:32

امکان بهره‌مندی از همکاری ۱۴۰ هزار نخبه برای مقابله با توفان‌های گرد و غبار/ فعالیت هلال احمر در حوزه پیشگیری از تغییرات اقلیمی

پیرحسین کولیوند، رئیس جمعیت هلال احمر در اجلاس بین‌المللی مقابله با توفان‌های ماسه و گرد و غبار، گفت: ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار داوطلب با جمعیت هلال احمر همکاری دارند که از این میان ۱۴۰ هزار نفر نخبه هستند و می‌توان از ظرفیت و همکاری این افراد برای اجرای برنامه‌ها و راهکارهای مقابله توفان‌ها ناشی از گرد و غبار اقدام کرد.

وی با تاکید بر این که داوطلبان هلال احمر نقش بسیار مهمی در انجام اقدامات بشردوستانه دارند، اطهار کرد: جمعیت هلال احمر در توسعه روابط بین‌الملل اقدامات موثری انجام داده است.

رئیس جمعیت هلال احمر ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران موفق به کسب عالی‌ترین نشان صلیب سرخ جهانی شده است. همچنین در زلزله سوریه و ترکیه جزو اولین کشور کشورهایی بودیم که در منطقه حضور پیدا کردیم و صلیب سرخ جهانی از ایران تقدیر کرد و رئیس‌جمهور ترکیه نیز نشان صلیب سرخ را به جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران داد.

کولیوند به آموزش همگانی محله‌محور و آموزش خود امدادی و دگر امدادی اشاره و تصریح کرد: این جمعیت در جهت پیشگیری از حوادث و آموزش به مردم اقدامات موثری انجام می‌دهد. بر اساس همین آموزش‌ها می‌توان در جهت اقدامات مقابله با توفان‌های گرد و غبار عمل کرد.

کولیوند گفت: مدتی پیش به‌منظور پیشگیری از وقوع تغییرات اقلیمی در بسیاری از شهرهای ایران توسط ۱۰ هزار داوطلب جوان برای پیشگیری از آثار مخرب تغییرات اقلیمی، ۱۰۰ هزار نهال کاشته شد و این اقدام در کمتر از ۲۰ دقیقه در سراسر کشور صورت گرفت.

رئیس جمعیت هلال احمر بیان کرد: این جمعیت یک جمعیت ملی پیشرو است و اقدامات موثری برای پیشگیری، آموزش و مقابله با بلایای طبیعی انجام می‌دهد. همچنین در همین راستا جمهوری اسلامی ایران در اجلاس کاپ ۲۷ شرکت کرد و در کاپ ۲۸ هم مشارکت خواهد داشت.

وی همچنین از آمادگی جمعیت هلال احمر برای توسعه همکاری‌های ملی و بین‌المللی در راستای مقابله با پدیده گرد و غبار و انتقال تجربیات به کشورهای دیگر خبر داد و گفت: جمعیت هلال احمر نقش اساسی در کمک‌رسانی فوری به حادثه‌دیدگان در حوادث مختلف اعم از حوادث حوادث و بلایای طبیعی دارد و در جهت افزایش تاب آوری جامعه نیز اقداماتی انجام می‌دهد.
بيشتر
سال 1402 سال مهار تورم و رشد تولید