اخبار استان

استاندار هرمزگان بررعایت حریم 60 متری در تمامی سواحل و جزایر استان تاکید کرد

سیزدهمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان هرمزگان به ریاست استاندار هرمزگان با بررسی سه دستور کار مسائل زیست محیطی برگزارشد

به گزارش اداره روابط عمومی حفاظت محیط زیست هرمزگان،  فریدون همتی در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان هرمزگان با اشاره به تصویب طرح جامع مدیریت تالاب حرای رود شور، شیرین و میناب، عنوان کرد: تالاب های استان هرمزگان یک سرمایه عظیم به لحاظ محیط زیست و یک مکان مهم برای گردشگری محسوب می‌شوند و باید از آنها حفاظت و مراقبت لازم و همچنین بهره‌برداری خردمندانه داشته باشیم.

وی ادامه داد: در تالاب خورخوران در شهرستان بندرخمیر نیز اقدامات مناسبی جهت استفاده گردشگران ایجاد شده و در حال اجراست.

استاندار هرمزگان بر لزوم رعایت حریم ۶۰ متر دریا در تمامی سواحل و جزایر این استان تاکید کرد و بیان داشت: طبق قانون باید حریم ۶۰ متر دریا در تمامی سواحل و جزایر استان رعایت شود و سرمایه‌گذاری ها باید در مناطق خارج از این حریم صورت گیرد.

همتی بیان داشت: باید بررسی‌های لازم صورت گیرد تا در مناطقی که حریم دریا مسدود شده به جز مواردی از جمله بنادر تجاری، گردشگری و نظامی، که دارای ضرورت می باشد، طبق قانون آزادسازی این حریم صورت گیرد.

استاندار هرمزگان در ادامه خواستار احداث جاده دسترسی به خور آذینی در شهرستان سیریک شد و اظهار داشت: با توجه به اینکه خور آذینی یکی از جاذبه های گردشگری هرمزگان محسوب می‌شود، باید امکانات مناسب از جمله جاده دسترسی و برق در آن ایجاد شود و این اقدامات باید سریعاً طی سال جاری صورت گیرد.

وی با اشاره به مصوبه سفر ریاست جمهوری به هرمزگان مبنی بر اختصاص اعتبارات به هشت جزیره این استان، خاطرنشان کرد: بخشی از این اعتبارات به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ابلاغ شده و به سرعت روند اجرای طرح ها در جزایر از طریق این اعتبارات پیگیری و انجام می شود.

بيشتر
سال 99، سال جهش تولید